poniedziałek, 17 lutego 2020

"Powódź" Paweł Fleszar- recenzjaPowieść autorstwa Pawła Fleszara to kryminał z elementami sensacyjnymi, którego akcja rozgrywa się w Krakowie. Główny bohater Kris próbuje rozwiązać sprawę samobójstwa swojego przyjaciela z dziecięcych lat. Z tą historią będą również związane takie tematy jak handel ludźmi czy Darknet.  Dodatkowo przez całą książkę widzimy zmagania mieszkańców Krakowa z tytułową powodzią, która nawiedziła miasto. Potęguje to realizm historii oraz dodaje ponurego klimatu idealnie wpasowującego się w główny wątek.

Ciekawym dodatkiem są fragmenty kalendarza oraz artykuły, które są oczywiście związane z poszczególnymi wydarzeniami. A nawiązując jeszcze do samej estetyki to ciemnogranatowa kolorystyka okładki idealnie oddaje nastrój powieści.

Moim zdaniem do największych zalet tego tytułu należą styl oraz narracja. Historia jest prowadzona w taki sposób, że przy niewielkiej objętości książki zostało nam przedstawione maksimum fabuły.

Bardzo pozytywnym elementem są również główni bohaterowie. Sam Kris, mimo, że jest zawodowym żołnierzem nie jest idealnym głównym bohaterem. Nie ma sylwetki herosa, w życiu prywatnym nie zawsze wszystko mu się układało, ale mimo niepowodzeń dąży do wyznaczonego celu. Krisowi towarzyszą młodzi Marika oraz Kamil, którzy dodają humorystyki do historii. Razem stanowią grupę bohaterów, z którymi łatwo utożsamić się czytelnikowi.

Warto też wspomnieć o dwóch ważnych i ciekawych motywach pojawiających się przez całą książkę, jakimi są motyw muzyki oraz Indian.

Przyznam, że mimo zakończenia miałam ogromną ochotę na ciąg dalszy. Zdecydowanie polecam ten tytuł każdemu, nawet, jeśli ktoś nie jest fanem gatunku. Ze względu na objętość i świetnie poprowadzoną historię myślę, że każdy dobrze spędzi czas przy tej lekturze.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

"Nauczycielka" Kaja Łęcka - recenzja

Dziękuję wydawnictwu W.A.B. za możliwość przeczytania powyższego tytułu.  Książka opowiada o trzydziestoletniej nauczycielce angielskiego Ju...